"CHOVNÝ PES"

Be My King Marley Silvespoir

Marley

 

Otec: Interch. Rivenwil Alabama Slammer                                                      

Matka: Faithful Farrah Sirius Nova

Datum narození: 26.ledna 2013

Výška: 66 cm

Váha: 34 kg

 

Marley se narodil 26.ledna 2012  jako 4 ze 7 sourozenců v chovatelské stanici Silvespoir.Tento den byl pro chovatelku a Farrah velmi vyjímečný a velmi šťastný.Nejen,že se narodilo 7 zdravých šedivých myšek,ale zárověn se Farrah stala matkou svých děti počatých inseminaci mražených semen.Štěnátka výmarského ohaře jsou úplně první v ČR,která se takto narodila.

Marley je " Anglické-Americké-Australské-České-Francouzské" krve.Jeho otec Rivenwil Alabama Slammer - Ally  je po svých předcích obdarován nádherným a velice ušlechtilým vzhledem. Je to pes světle stříbrné barvy, středně silné kostry, výborné stavby těla s krásně modelovanou suchou hlavou, výrazným předhrudím a hlubokým hrudníkem. Díky ideálním tělesným proporcím má ve výstavním kruhu výborný, prostorný a dynamický pohyb. Jeho elegantní vzhled a nádherný pohyb mu předurčil dosáhnout několikrát i na titul BIS - Best In Show - Absolutní Vítěz výstavy!!! Video z předvedení v pohybu zde.

Ally není jen psem výstavním, ale jeho temperament a vrozená chuť a vášeň k práci předurčily, že bude stejně tak jako na výstavách úspěšný i při práci. Allyho doménou je "pole". Má vytrvalé, systematické, rychlé a daleké hledání s pevným vystavením zvěře. Je využíván pro praxi. Během svého působení v Americe s minimální přípravou získal titul CD od AKC - zkoušky poslušnosti a titul JH ( Junior Hunter ) - titul získá ten, co úspěšně absolvuje 4 po sobě jdoucí lovecké testy.Americký klub výmarského ohaře mu udělil titul V (Versatile Rating ) - Všestranné hodnocení. Po návratu domů do Irska se Ally úspěšně do nedávna účastnil dalších "Field Trial" soutěží, na kterých se mu mimořádně dobře dařilo. Je držitelem "Gundog Qualifying Certificate At the German Pointer Club of Ireland Open Field Trial" - Field Trial Certifikátu Irského klubu německých ohařů.

Na jeho fotogalerii se můžete podívat zde..

Bohužel Ally už mezi námi není 12.12.2002 - 2.12.2012 +.

Matka Faithful Farrah Sirius Nova - Farrah  je krásná a ušlechtilá fena, silné kostry, stříbřité barvy srsti. Má krásně utvářenou hlavu, rovný a pevný hřbet, výrazné předhrudí, hluboký hrudník, výborně úhlené končetiny a výbornou mechanikou pohybu. Díky bezchybné stavbě těla a výborné mechanice pohybu je držitelkou mnoha výstavních ocenění. Na výstavach u nás v České republice, ale také v zahraničí se stala mnohokrát Vítězem třídy,Nejlepší fenou v plemeni,Vítězem plemene.Na slovenské Speciální výstavě ohařů získala velice prestižní ocenění BISS - Absolutní Vítěz Speciálních výstav ohařů!!! V květnu 2010 byla nominovaná na nejprestižnější výstavu v Evropě a to na Cruft´s 2011. Dále je držitelkou titulu " Středo-Východoevropský Vítěz ". Farrah je také Junior Šampiónem a Šampiónem mnoha zemi a Grand Šampiónem Slovenska.  

Farrah je mimo jiné, obdarovaná také výbornými loveckými vlohami.Při práci v poli je pro ní charakteristické vytrvalé a daleké hledání a pevné vystavení zvěře.
 Čerstvou stopu sleduje s volným hlasem. Je vášnivá aportérka, výborná na dohledávkách zvěře. Díky výbornému nosu podává vynikající výsledky při práci na pobarvené stopě. V roce 2009  se zůčastnila, se skvělými výsledky Zkoušek Vloh - I. cena a Podzimních Zkoušek - I. cena, 3. místo! V roce 2010 úspěšně absolvovaly Lesní zkoušky - II. cena a Barvařské zkoušky - I. cena a 3. místo! Farrah je celoročně využívaná v myslivecké praxi ( i mimo období honů).

Fotogalerii Farrah si můžete prohlédnout zde.